Auktion 872
Ældre malerier og møbler
3 emner
1736/18
AFHENTES - Et par Anglo-indiske stole af rigt udskåret hardwood. Antageligt udført i Bombay, 19. årh.s anden halvdel. (2)
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Ikke solgt
1734/159
William & Mary skab af nøddetræ og rodtræ. England, 18. årh.s begyndelse. H. 210. B. 170. D. 55.
Vurdering :
15.000 DKK Hammerslag:
10.500 DKK -
1734/1
Johannes Larsen: Hjejler på heden i Vestjylland. Sign. monogram 1918. Olie på lærred. 60 x 70.
Vurdering :
20.000–25.000 DKK Hammerslag:
38.000 DKK