Auktion 872
Varia
1735/1594
Vurdering :
8.000 DKK Hammerslag:
4.200 DKK -
1732/1571
Punchebolle på stand af porcelæn. 19. årh. Bowle Diam. 45 cm. H. 12 cm. Stand H. 17,5 cm.
Vurdering :
20.000 DKK Ikke solgt
1732/1536
Kinesisk figur af blanc de chine i form af Muga, en af taoismens udødelige. Qianlong 1736-1796. H. 41 cm. Tilhørende base af udskåret træ H. 7 cm.
Vurdering :
10.000–15.000 DKK Hammerslag:
7.500 DKK -
1732/1517
Vurdering :
12.000–15.000 DKK Hammerslag:
12.000 DKK