Tre Louis XVI stole af egetræ, hver med sæde og ryg af fletværk. Stemplet "R.Z.H". 18. årh.s slutning. (3).
Vurdering : 1.500–2.000 DKK
Hammerslag: 1.100 DKK
Biedermeier sybord af mahogni. 19. årh.s midte. H. 73. B. 73. D. 39.
Vurdering : 4.000 DKK
Hammerslag: 2.000 DKK