Auktion 872
Moderne kunst og design
3 emner
1747/899
Børge Mogensen: Daybed med stel af patineret eg. Løse hynder i sæde og ryg betrukket med blåternet uld. Model 4312.
Vurdering :
8.000 DKK Hammerslag:
8.500 DKK -
1739/967
Voss: Lysekrone med fem-armet stel af forniklet metal, skærme af gulligt matglas. H. 80. Diam. 70.
Vurdering :
6.000 DKK Ikke solgt
1739/648
Poul S. Christiansen: Udsigt over Arnodalen, Italien. Sign. monogram 1921. Olie på lærred. 63 x 75
Vurdering :
10.000 DKK Ikke solgt