Auktion 872
i Havnen
Moderne malerier
Moderne kunst og design
3 emner
1803/511
Henry Heerup: "Fantasihjerte". Sign. på blændrammen Heerup. Olie på lærred. 27 x 45.
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Hammerslag:
16.500 DKK -
1735/631
Mogens Balle: Komposition. Sign. M.B. Olie på lærred. 46 x 38.
Vurdering :
15.000–20.000 DKK Hammerslag:
14.500 DKK -
1735/629
Henry Heerup: Landskab med figur, nisse og mølle. Sign. Heerup 51. Olie på lærred. 45 x 64.
Vurdering :
25.000 DKK Hammerslag:
20.000 DKK