Østrigsk Louis XVI kartelur af forgyldt træ. Sign. "Johan Bentele, Salzburg, No. 592". 18. årh.s slutning. H. 79. B. 36.
Vurdering : 10.000 DKK
Hammerslag: 7.000 DKK