Auktion 872
Ældre møbler
Ældre malerier og møbler
2 emner
1736/18
AFHENTES - Et par Anglo-indiske stole af rigt udskåret hardwood. Antageligt udført i Bombay, 19. årh.s anden halvdel. (2)
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Ikke solgt
1727/2
Hollandsk vitrineskab af nøddetræ, indlagt med blomster og bladværk af lyst træ. 18. årh.s anden halvdel. H. 235. B. 138. D. 38.
Vurdering :
15.000 DKK Hammerslag:
10.500 DKK