Auktion 872
i Havnen
Ældre malerier og møbler
2 emner
1731/38
Indisk gyngesofa 'Jhoola' af udskåret og bemalet træ. 20. årh.s begyndelse. H. 232. B. 208. D. 116.
Vurdering :
6.000 DKK Hammerslag:
3.200 DKK -
1726/271
Renæssanceskab af egetræ med skæringer af nøddetræ. 17. årh. og senere. H. 216. B. 123. D. 57.
Vurdering :
15.000 DKK Hammerslag:
10.000 DKK