880 Moderne kunst
Moderne kunst og design
1906/575
Antonio Riello: "KT36", 2005. Håndmalet flymodel, Hawker Hunter. Bemalet plast og metal. 44 x 34 x 12.
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Hammerslag:
7.000 DKK -
1906/574
Maiju Salmenkivi: "Strange Fruit", 2009-10. Sign. og dateret med titel på bagsiden. Olie og tempera på lærred. 62 x 62. Uindrammet.
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Hammerslag:
5.000 DKK -
1906/573
Yuichi Hirako: "Memories Of My Garden / Boy 2". Sign. monogram 2011. Bemalet skulptur i mixed media. H. 43.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Hammerslag:
6.500 DKK -
1906/550
Claus Johansen: “Lyse stammer, Foraar”, Bornholm 1938. Sign. CJ; dateret med titel på bagsiden. Olie på lærred. 55 x 61,5.
Vurdering :
20.000 DKK Ikke solgt