2421/724
Jesper Skov Madsen: "Enigma", 2017. Sign. med titel og datering på bagsiden. Kobber. 130 x 90.
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Hammerslag:
4.000 DKK -
2421/712
Niels Helledie: Relief. Usign. Mixed media med applikationer på træ. 54 x 80.
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Hammerslag:
13.500 DKK -
2421/710
Ubekendt kunstner: Usign. Skulptur af udskåret asketræ. H. 89.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Hammerslag:
3.400 DKK -
2421/687
Albert Feraud: Uden titel. Sign. A. Feraud. Metal. H. 62. B. 52.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Hammerslag:
7.500 DKK -
2421/680
Andreas Wargenbrant: Bulldog. Sign. monogram samt stemplet W. Patineret bronze. H. 29.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Hammerslag:
4.400 DKK -
2421/661
Knud Jans: Fad. Sign. Knud Jans 1980, II. Polykromt dekoreret keramik. H. 30. B. 37.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Hammerslag:
6.000 DKK -
2421/671
Knud Jans: Skål. Sign. Knud Jans 1975, V. Polykromt dekoreret keramik. D. 40.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Hammerslag:
1.650 DKK -
2421/668
Kai Nielsen: En proptrækker formet som en liggende kvinde. Sign. Kai Nielsen. Bronze. H. 12,5. B. 10.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Hammerslag:
3.600 DKK -
2421/665
Gudrun Lauesen: Hvilende føl. Sign. monogram GL samt stemplet L. Rasmussen, København. Patineret bronze. H. 16. L. 29. D. 24.
Vurdering :
4.000–5.000 DKK Hammerslag:
4.000 DKK -
2421/662
Andreas Wargenbrant: Dalahest. Sign. monogram. Forgyldt bronze. H. 34.
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Hammerslag:
6.000 DKK -
2421/622
Kirstine Roepstorff: "Rocks on Rock (Version 3)", 2008. Usign. Installation i box. Mixed media collage. 170 x 100 x 30,5.
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Hammerslag:
4.000 DKK -
2421/586
Kai Nielsen: "Venus Kalipygos", 1909. Sign. Kai Nielsen. Bronze. 22 x 13 x 10.
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Hammerslag:
10.000 DKK -
2421/538
Børge Jørgensen: Objekt. Sign. monogram 96. Børstet og poleret stål på en base af granit. H. inkl. base 43.
Vurdering :
12.000 DKK Ikke solgt
2421/511
Henry Heerup: Ansigt. Usign. Sandsten. 38 x 24.
Vurdering :
20.000–25.000 DKK Ikke solgt