Moderne malerier /
CoBrA
3 hammerslag
i Aarhus
2421/750
Robert Jacobsen: Komposition. Sign. Rob. Jacobsen, 76/100. Håndkoloreret radering. Lysmål 33 x 27.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Hammerslag:
3.800 DKK -
2421/638
Else Alfelt: Komposition. Sign. Else Alfelt 45. Akvarel på papir. Bladstørrelse 20 x 25.
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Ikke solgt
2421/500
Asger Jorn: Kvinde i profil. Sign. A.J. 34. Olie på lærred. 29 x 20.
Vurdering :
30.000–40.000 DKK Hammerslag:
38.000 DKK