2419/791
Kähler (d. 1900, Keramikværksted, Næstved)
Vase af lertøj, dekoreret med blomstermotiv og glasur i hvidt, sort, brunt og blåt. Sign. HAK, Denmark. Udført hos Kähler. H. 36,5.
Ridser og mærker. Glasurafskalning på side.
Vurdering
Hammerslag
12 bud