2420/940
Hans J. Wegner (f. Tønder 1914, d. Gentofte 2007)
“GE 601”. Sæt på seks armstole af eg betrukket i sæde med lyserød Hallingdal uld. Udført og stemplet hos Getama, Gedsted, 2018. (6)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 14. maj 2024
Vurdering
Hammerslag
13 bud