2422/779
Skandinavisk møbeldesign
Gyngestol med stel af birk, svungne armlæn, betrukket med orange møbelstof. 1940–50'erne.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Lakslitage på armlæn.
Vurdering
Hammerslag