2422/12
Antonio Canova, efter (f. Possagno 1757, d. Venedig 1822)
“Napoleon”. Buste af patineret bronze. Sign. Canova. 19. årh. H. inkl. base 31.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder enkelte minimale afslag på base.
Vurdering
Hammerslag
1101467 | ||
1035341 (Autobud) | ||
1101467 | ||
1035341 (Autobud) | ||
1101467 | ||
1035341 (Autobud) | ||
1101467 | ||
1035341 | ||
1101467 |