2420/119
Stort standur i søjleformet kasse af bemalet og guldstafferet træ. 18. årh.s slutning. H. 220. B. 59.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Pendul, Optræksnøgle og To lodder medfølger.
Vurdering
Hammerslag
12 bud
909788 | ||
804536 (Autobud) | ||
909788 | ||
804536 (Autobud) | ||
938938 | ||
804536 (Autobud) | ||
107745 | ||
804536 | ||
107745 | ||
804536 | ||
107745 | ||
1014060 |