2419/152
Ubekendt maler, 19. årh.
Havneparti med sejlskibe. Usigneret. Blyant og vandfarve på papir. Lysmål 23×29.
Undersøgt i ramme. Papiret er gulnet. Enkelte fugtpletter.
Vurdering
Hammerslag