2419/516
Arne Bang (f. Frederiksberg 1901, d. Fensmark 1983)
Vinkøler/isspand af stentøj dekoreret med grøn glasur med gråbrune og grågrønne elementer. Sign. monogram, 15. Forsynet med montering af sølv smedet med drueblade og klaser i relief. Buet hank af bambus omviklet med flet. H. ekskl. hank 12,7. H. inkl. hank 23.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Vurdering
Hammerslag
22 bud