2418/334
Delft vase af fajance, dekoreret i mangan og blåt med kineserier. Senere monteret som bordlampe. 18. årh. H. ekskl. montering 18.
Mindre kanthak langs fodrand. Mindre overfladeridser. Undersøgt med montering, uden garanti for skjulte fejl.
Ældre malerier, møbler og varia, 29. april 2024
Vurdering
Hammerslag