2419/80
Leddeløse. Afskalninger, stedvist kraftige afskalninger. Sæder med mellemrum og manglende pyntelister. Enkelte dele af ornamentik mangler eller fremstår med brud. Ridser og mærker. Brugsslitage.
Vurdering
Hammerslag