2419/914
Opsats af hammerslået sølv, drevet med bladornamentik. Udført og stemplet hos A. Dragsted, anno 1925. Vægt ca. 610 gr. H. 12,5. Diam. 22.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Vurdering
Hammerslag