2421/229
Samling tyske emaljedekorerede glas, bestående af fem karafler og fire krus med farvede devisefelter hvori tekst. 19. årh. H. 10–29 cm. (9)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Et glas med revne.
Vurdering
Hammerslag
23 bud