2422/769
Aage Gitz-Johansen (f. Odense 1897, d. Christiansø 1977)
“Lappland”, 1954. Stemplet. Blæk på papir. Bladstørrelse 31×41. Uindrammet.
Nøgen kvinde. Sign. monogram samt stemplet. Blæk og gouache på papir. Bladstørrelse 41×31.
Mindre misfarvinger langs kanter.
Vurdering
Hammerslag
106512 | ||
1117761 | ||
868624 | ||
1024485 | ||
1117761 |