2419/362
To fade af tin, begge med mesterstempler. Det ene graveret Augustenborg, 1850. 18./19. årh. Diam. 35–37. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser, buler og mærker.
Vurdering
Hammerslag