2421/118
Peder Holm (f. 1797, d. 1875, organist i Vor Frue Kirke, Aarhus)
Udsigt til Aarhus fra Risskov. Usigneret. Olie på lærred. 28×42.
Mindre krakeleringer samt afskalninger.
Vurdering
Hammerslag
17 bud