2421/103
Ubekendt maler, 19. årh.
Et brusende vandfald. Usigneret. Olie på lærred. 52×77.
Lærredet er dubleret. Mindre krakeleringer og retoucheringer samt mindre område med let forrensning. Mærke langs blændrammen. Behov for let opstramning.
Vurdering
Hammerslag
15 bud