186/​48

Martin Bigum (b. Copenhagen 1966)

Martin Bigum (f. København 1966), Originalt litografi The Kisses, originalt farvelitografi, 2023. Trykt på 300g Rives syrefrit bomuldspapir. . Signeret og nummereret 11/150. Uden ramme

Mål: 54×75 cm.

Galleripris: 6.000 kr.

Værket er doneret af Atelier Clot

Dette værk sælges til fordel for Ungdommens Røde Kors. Bruun Rasmussen donerer således alle salærer og gebyrer der måtte være i forbindelse med auktionen. Om Ungdommens Røde Kors: Ungdommens Røde Kors er Danmarks største humanitære ungdomsorganisation. Vi er en frivillig, social organisation, som laver indsatser for og med børn og unge i hele Danmark og ude i verden. I Ungdommens Røde Kors er vi flere tusind børn og unge, der brænder for at gøre noget ved de sociale udfordringer, der findes for børn og unge i samfundet. Vi insisterer på, at alle kan gøre en forskel, og at alle kan være noget særligt for nogen. Læs mere om Ungdommens Røde Kors her https://urk.dk/om-os.

This item is subject to full VAT
This lot is subject to Artist's Royalty.
Additional Remarks

Auction
Category
Estimate

6,000 DKK

Sold

Price realised

3,200 DKK

38 bids

When Bidder Bid
1120238 (Auto bid) 3,200 DKK
1156695 3,000 DKK
1120238 (Auto bid) 2,900 DKK
1156695 2,800 DKK
1120238 2,700 DKK
1156695 2,600 DKK
1022505 (Auto bid) 2,500 DKK
901652 2,500 DKK
1022505 (Auto bid) 2,400 DKK
1073074 2,300 DKK
1022505 (Auto bid) 2,200 DKK
965989 2,100 DKK
1022505 (Auto bid) 2,000 DKK
965989 1,950 DKK
1022505 (Auto bid) 1,900 DKK
907908 1,850 DKK
1022505 (Auto bid) 1,800 DKK
907908 1,750 DKK
1022505 1,700 DKK
901652 1,650 DKK
846899 1,600 DKK
1123231 1,550 DKK
1051635 1,500 DKK
1041682 1,450 DKK
1146107 1,400 DKK
849670 1,350 DKK
1041682 1,300 DKK
978772 1,250 DKK
942020 1,200 DKK
1041682 1,150 DKK
1152914 1,100 DKK
863679 1,050 DKK
1068637 (Auto bid) 1,000 DKK
863679 1,000 DKK
1068637 (Auto bid) 750 DKK
863679 700 DKK
1068637 650 DKK
1152914 600 DKK