2419/56
Italiensk senempire sideboard af guldstafferet og sortmalet træ, plade af imiteret marmor, konkave sider og front, døre med bemalede paneler. Ca. 1820. H. 87. B. 129. D. 48.
.
Ridser og mærker. Brugsslitage. Nøgle medfølger ikke.
Vurdering
Hammerslag