2421/770
Henry Kjærnulf (f. Ubberud 1911, d. 1975)
Et sæt på seks stole af eg, betrukket med lilla møbelstof. Udført og mærket hos EG Kvalitetsmøbel. (6)
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.
Vurdering
Hammerslag