2419/830
Dansk design
Højdejusterbar standerlampe af bruneret messing med trykafbryder på stamme. 1940'erne. H. 140–195.
Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Bule på fod. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Vurdering
Hammerslag