2420/130
Einar Hein (f. København 1875, d. Frederiksberg 1931)
Portræt af en pige med fletninger set i profil. Sign. E. Hein, 19–8-08. Olie på lærred. 23×18.
Behov for let overfladerensning. Enkelte retoucheringer.
Vurdering
Hammerslag
952825 | ||
937225 |