2421/176
Syv mortere med pistiller, bestående af fransk bronze morter, støbt med hermer, reliefrondeller og franske liljer, 17. årh. H. 10,5 cm. To mortere af messingmalm med vandrette bånd 18. årh. H. 10 og 19 cm. Derudover to mortere med firskårne øren, 19. årh. (7)
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Vurdering
Hammerslag
17 bud
910179 | ||
839544 | ||
910179 (Autobud) | ||
839544 | ||
910179 | ||
1081679 | ||
224748 (Autobud) | ||
1081679 | ||
224748 (Autobud) | ||
1081679 | ||
224748 (Autobud) | ||
1081679 | ||
224748 (Autobud) | ||
1081679 | ||
224748 (Autobud) | ||
1081679 | ||
224748 |