2421/183
Russisk syskrin af ben og træ, skåret med geometriske mønstre og dyremotiver, dekoreret med bladværk i rødt. Kholmogory i Arkhangelsk provinsen, 19. årh. H. 11 cm. B. 24 cm. D. 15,5 cm.
Alders- og brugsslitage, inklusive bl.a. afslag, revner og reparationer.
Vurdering
Hammerslag
12 bud