2420/522
“Progetti”. Sæt på fire armstole af bøg og nøddetræ. Sæde og ryg betrukket med lys uld. Formgivet 1987. Udført og mærket hos Giorgetti, Italien. (4)
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og hak. Uld med pletter, smuds og defekter.
Vurdering
Hammerslag
164145 |