2421/48
Kinesisk altervase af porcelæn, “dou”, dekoreret i underglasur blå med opstilling på blå grund. Tilhørende stand af træ medfølger. 19. årh. H. inkl. stand 21.
Låg mangler. Stand falmet. Overfladeridser, primært på den øverste del. Aflejringer indvendigt.
Vurdering
Hammerslag
25 bud
295626 | ||
1119251 | ||
1135064 (Autobud) | ||
1119251 | ||
1135064 (Autobud) | ||
1119251 | ||
1135064 | ||
295626 | ||
1119251 (Autobud) | ||
1135064 | ||
1119251 | ||
295626 (Autobud) | ||
1119251 | ||
295626 (Autobud) | ||
1119251 | ||
295626 (Autobud) | ||
1119251 | ||
295626 (Autobud) | ||
1142286 | ||
295626 (Autobud) | ||
1142286 | ||
295626 | ||
1142286 | ||
1059713 | ||
295626 |