2421/59
Et par armstole af mørkbejdset egetræ. Barokform, ca. 1900. (2).
Proveniens: Valdemars Slot, Tåsinge.
Stel med almindelige brugs- og alderstegn. Betræk med pletter og slitage.
Vurdering
Hammerslag