2420/341
Yu Huiguang (f. 1945, d. 1996)
Et sæt på fire kinesiske paneler af porcelæn, dekoreret i farver med arkitektur og figurer i vinterlandskaber. Sign. Yu Huiguang. I rammer af bejdset træ. 20. årh. Lysmål 75×22. Rammer 107×43. (4)
En ramme buer, løftet finer i nederste, venstre hjørne samt mindre revne. Rammer med ridser og mærker samt mindre skader/mangler. Et panel buer let. Undersøgt med montering, uden garanti for skjulte fejl.
Vurdering
Hammerslag
25 bud
1156961 | ||
1156339 | ||
1156961 | ||
1156339 | ||
1156961 | ||
893068 (Autobud) | ||
1156961 | ||
893068 (Autobud) | ||
1156961 | ||
893068 (Autobud) | ||
1156961 | ||
893068 (Autobud) | ||
1156961 | ||
893068 (Autobud) | ||
1156961 | ||
893068 | ||
1156961 | ||
898311 | ||
998553 (Autobud) | ||
898311 | ||
998553 | ||
893068 (Autobud) | ||
998553 | ||
893068 | ||
1156961 |