2420/183
Norsk vaseformet hovedvandsæg af sølv, indvendig forgyldt. Mester Hans Hansen Lunde, Tønsberg 1825. H. 9 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Vurdering
Hammerslag