2419/232
Thangka med Ushnishavijaya siddende i dhyanasana på lotustrone med Amithaba øverst samt omgivet af guddomme og mestre, nederst bardo guddomme. Indrammet i silkebrokade. 20. årh. Billede 70×50 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Brokade slidt.
Vurdering
Hammerslag
31 bud