Knud Kyhn (f. Frederiksberg 1880, d. Farum 1969)
Meget stor stentøjsskulptur modelleret i form af en ørn. Dekoreret med lys Sung glasur. Sign. monogram. Kgl. P. H. 56. B. 62. D. ca. 35.
Proveniens: Danske Bank.
To afslag - et på hhv. halefjer og ene vinge fortil. Brændingsrevne mellem ene vinge og krop. Se venligst detaljefotos.
16 bud
903216 (Autobud) | ||
5536 | ||
903216 (Autobud) | ||
5536 | ||
903216 (Autobud) | ||
5536 | ||
903216 (Autobud) | ||
5536 | ||
903216 (Autobud) | ||
5536 | ||
903216 (Autobud) | ||
5536 | ||
903216 (Autobud) | ||
849670 | ||
903216 | ||
849670 |