2422/​832

Tadaomi Mizunoe

“Book Chair”. Tre stole med stel af bøg og teak. Formgivet i 1954. Udført og delvist mærket hos Tendo. (3)

Brugsslitage. Ridser og mærker.

Moderne kunst og design, 28. maj 2024

Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hammerslag