2420/181
Samling nederlandske glas dekoreret med emaljefarver med blomster, alle glas med farvet devisefelt og de fleste med riflet bund. 19. årh.s sidste halvdel. H. 6–25 cm. (15)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Den ene prop med afslag.
Vurdering
Hammerslag
23 bud
909788 (Autobud) | ||
830056 | ||
909788 | ||
830056 | ||
801246 | ||
941232 | ||
801246 | ||
830056 | ||
801246 | ||
99716 | ||
801246 | ||
941232 (Autobud) | ||
801246 | ||
941232 (Autobud) | ||
801246 | ||
941232 | ||
801246 | ||
99716 | ||
801246 | ||
941232 | ||
1003056 | ||
863188 | ||
801246 |