2422/​904

Dyrlund

“Captains bar”. Bar af eg, monteret på hjul. Udklappelig top ilagt sort formica. Indvendig front med tre skuffer, hylder med afskærmning af messing samt udtræksbakker af rustfrit stål. Greb og beslag af messing. Udført hos Dyrlund. H. 90. B. 59. D. 45. Udslået: B. 180. D. 29,5.

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Nøgle medfølger ikke.

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag

8.000 DKK

14 bud

896117 (Autobud) 8.000 DKK
321704 7.500 DKK
896117 7.000 DKK
321704 6.500 DKK
1017480 (Autobud) 6.000 DKK
321704 6.000 DKK
1017480 (Autobud) 5.500 DKK
321704 5.000 DKK
1017480 (Autobud) 4.800 DKK
321704 4.600 DKK
1017480 4.400 DKK
1109828 (Autobud) 4.200 DKK
1017480 4.200 DKK
1109828 4.000 DKK