2421/520
Mathias Malling Mortensen (f. 1980)
“Window”, 2020. Sign. og dateret med titel på bagsiden. Olie på udskårne, overlejrende lærreder. 100×70.
Proveniens: Bjørn & Gundorph Gallery, Aarhus. Erhvervet her af nuværende ejer.
Original stand.
Vurdering
Hammerslag